Warto zjeść, będąc we Włoszech

Wybierasz się w najbliższym czasie do słonecznej Italii? Przeczytanie naszego poradnika wirtualnego będzie dla Ciebie  prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Zaczynamy lekturę krótkiej charakterystyki kuchni włoskiej.

Punkt pierwszy, jeżeli chodzi o pozycje w menu klasycznej włoskiej restauracji stanowią potrawy makaronowe. Jest tam także wiele ciastowatych rzeczy takich jak lasagne, pierożki zwane ravioli oraz tortellini. Nie https://www.domkibalos.pl/ zapominajmy też, że ojczyzną makaronów są właśnie Włochy, podobnie wszelkich kluseczek. Chyba każdy kojarzy również, iż omawiany tu kraj słynie z rozpowszechnienia praktycznie na całym świecie wybornego w smaku spaghetti. Poza długimi nitkami, istotne są też świderki – a więc makaron fusilli. Dodatkowo wspomnijmy o długich wstążkach, a więc pappardelle i ciętych rurkach – penne.

Nadrzędne w kuchni włoskiej jest też podawanie dań z sosami. Tu  w grę wchodzi sos bolognese, a także pesto i carbonara. Dodatkowo, nie zapominajmy o świeżych mieszankach ziół i przypraw. Podstawowe to bazylia i oregano. Włosi lubują się też w słodkościach a mianowicie w tiramisu z Toskanii oraz panna cotta docenionym w każdym rejonie świata. Z Sycylii wywodzi się zaś cannolo, a typowe lody włoskie gelato są nie do podrobienia w smaku. Wyżej wymieniona pozycja w menu klasycznego Włocha, to jest cannolo, opiera się na specyficznych rurkach, które są robione z chrupiącego ciasta. Dodatkowo faszeruje się je kremem, jaki wykonywany jest zawsze z dodatkiem sera ricotta – także pochodzącego ze słonecznej Italii.